دوره پایه مجسمه سازی

در این دوره، ما تمام چیزهایی که برای شیرجه رفتن در دنیای مجسمه سازی نیاز دارید، جمع آوری کرده ایم.

پارتین باستان بیش از 10 سال برای مطالعه آناتومی بدن با به روزترین علم پزشکی و استفاده از آن در مجسمه سازی وقت گذاشته است، تا بتواند شیوه ای در آموزش مجسمه سازی بیابد که همه از هر رشته ای و از هر سنی با مجسمه سازی ارتباط برقرار کنند.
هدف پارتین باستان و تیم همراهش حرکت به سمت هنر واقعی برای رشد فرهنگی در هر کجای این جهان که هستیم می باشد.

در این دوره چه چیزی را فرا می گیرید؟

ما روی اصل “جمجمه تا پرتره” کار می کنیم. این بدان معنی است که شما آناتومی صورت انسان را کاملاً درک می کنید. استخوانها و ماهیچه ها.
شما جمجمه را مطالعه می کنید.
کتابهای مورد نیاز و منابع دقیق و حرفه ای در اختیار شما قرار می گیرد.

باید این موضوع را درک کنید که مجسمه سازی در ابتدای انجام یک پروژه قدرت میخواهد و این به انتهای کار که میرسد ظرافت و صبر می خواهد.

خیلی از هنرجوها در ابتدای کار خود را میکل آنژ تصور می کنند و با گذشت یکی دو جلسه از اینکه میکل آنژ بهتر نشدند دچار بی انگیزگی می شوند.

نکته ای که همیشه در هر رشته ای و در هر مرحله از زندگی، چه هنری، چه اجتماعی و چه کاری وجود دارد این است که شما با آموزش، تمرین و مداومت متخصص خواهید شد و میتوانید در دنیای خود و بیرون از آن میکل آنژ زمان خود شوید. میکل آنژ هم راه درازی را پیش گرفت با مطالعه و تلاش مداوم تا میکل آنژ شد.

مزایای دوره مجسمه سازی پایه

1- درک درست

روش تدریس مبتنی بر درک و تحلیل تئوری و عملی است.
پارتین باستان در بیان مفاهیم آموزشی خود، به ساده ترین شیوه ی ممکن آموزش میدهد، تا هنرجو به راحتی با دنیای مجسمه سازی ارتباط برقرار کند.

2- ما هر آنچه را که لازم دارید تهیه می کنیم.

گل مجسمه سازی، خمیر مجسمه سازی، ابزار مجسمه سازی، ابزار پایه و ابرار تخصصی و حرفه ای مجسمه سازی، پیش بند کار، انواع سیم ها و غیره. ابزارهای حرفه ای در یک کارگاه مجسمه سازی حرفه ای.

3- توجه و مراقبت استاد

در حین تمرین ، استاد مرتباً به هر هنرجو نزدیک می شود و در مورد کار او اظهار نظر می کند
شاید بسیاری از اساتید و کارگاه های آموزش مجسمه سازی، در طول مدتی که هنرجو در کلاس و در حال آموزش است، یک یا دوبار به او سر بزند، اما در کلاسهای ما واقعا اینطور نیست.

چه کسانی از این دوره بهره می برند؟

مبتدیان

این دوره چنان ساده و واضح ساخته شده است که درهای دنیای مجسمه سازی را برای هر کسی می گشاید

هنرمندان

طراحی شما به لطف آموزش آناتومی، به سطح جدیدی می رسد

کسانی که می خواهند برای خود سبکی داشته باشند

آزادی سبک سازی فقط با آگاهی کامل از اصل به صورت حساب شده صورت می گیرد. یک پرتره قوی، یک آناتومی دقیق
نگاهی به مجسمه های شهری بیاندازید و کیفیت خیلی ها را ببینید و ببینید چرا گاهی سر تکان می دهید و بعضی ایرادات واضح را میبینید که کسی که آن اثر را خلق کرده، ندیده است و یا متوجهش نشده، فکر می کنید چه دلیلی دارد؟

چرا پارتین باستان این دوره را گذاشته است

و چرا روزها برای این دوره به مطالعه و تحقیق پرداخت؟

کارگاه تخصصی مجسمه سازی پارتین باستان با ساخت “پرتره مجسمه سازی” آغاز شد. پارتین باستان سعی در ایجاد جو و برنامه ای داشت که بیشترین سود را برای دانشجویان داشته باشد.

دوره پایه مجسمه سازی به روش پارتین باستان بر اساس یک حرکت تدریجی از جمجمه به سمت پرتره انجام می شود.
این امر به شما امکان می دهد تا برنامه ای بسازید که نه تنها در چهره ، بلکه در کل ساختار سر انسان ، یک مکان غیرقابل توصیف باقی نماند.
هدف ما ایجاد آثار هنری در مجسمه سازی و آموزش دیگران به دیدن ، درک و تحسین زیبایی های منحصر به فرد هر شخص است.

اینکه پارتین باستان مجبور به پردازش و مطالعه مقدار زیادی از اطلاعات در مورد انسان و فعل و انفعالاتی که در جمجمه انسان اتفاق میفتد شد،
این است که تجزیه و تحلیل کل آناتومی سر به ما امکان ساخت و آگاهی از دانش را می دهد تا هر شخصی بتواند پرتره را به عنوان سازنده مطالعه کند.

با تکمیل این دوره با سالها تجربه تدریس ، تجربه و مهارت حرفه ای ، پارتین باستان یکی از قدرتمندترین دوره ها را بدست آورده است که بدون گذراندن این دوره، مجسمه سازی بدون دانش انجام می شود.

 

تهیه کننده: مرجان نجفی

مطالب زیر را حتما بخوانید