بزرگترین مجسمه های جهان

از دوره های باستان تا به امروز، مردمان بسیاری علاقه زیادی به مجسمه با ابعاد بزرگ بوده اند. و در طی سی سال گذشته شاهد ساخته شدن مجسمه های بزرگ و بزرگتر در جهان هستیم.
از بلندترین مجسمه های اخیر جهان، که در کشور هندوستان شاهد آن هستیم،  به نام مجسمه اتحاد میباشد. ارتفاع این مجسمه 182 متر و پایه آن 58 متر است که جمعا به ارتفاع 240 متر ارتفاع دارد و 420 میلیون دلار هزینه در بر داشته است و با ترکیبی از فولاد و برنز ساخته شده است و نمادی از شخصیت والابای پاتل، از سرداران جنگجوی کشور هند میباشد و در 31 اکتبر 2018 رونمایی شده است.
مجسمه هند، دو برابر مجسمه آزادی در امریکا ارتفاع دارد و قبل از آن نیز عنوان بلندترین مجسمه جهان به تندیس بهار معبد بودا در چین و به ارتفاع 153 متر قرار داشت.
مجسمه اتحاد، توسط شرکت لارسن اند توبرو که در زمینه ساخت‌ و ساز، تولید تجهیزات الکترونیکی، کشتی‌سازی، ارائه خدمات مالی و سرمایه‌گذاری در صنایع، همچنین خدمات فناوری اطلاعات فعالیت می‌نماید، که قراردادی به مبلغ چهارصد و بیست میلیون دلار آمریکا و به مدت چهار سال ساخته شده است.

 

بزرگترین مجسمه دنیا هند

 

بزرگترین مجسمه دنیا هند

 

Spring Temple Buddha sculpture (153 meters)

مجسمه بودای چشمه یا مجسمه بهار معبد بودا

به ارتفاع 153 متر میباشد، به وزن سی تن وزن که با هزینه سی و هشت و نیم میلیون دلار امریکا، سازه ی بیرونی مجسمه از جنس ورقه‌ های مس و سازه‌ ی داخلی از بتون و آهن ساخته شده است.
این مجسمه در وسط باغی به وسعت 27 هزار متری در شهر جیانگ سو در چین قرار دارد.
داستان این مجسمه غول پیکر به این ترتیب است که در سال 2001 طالبان دو مجسمه بزرگ یا به اصطلاح بلند ارتفاع ترین و قدیمی ترین مجسمه های بودا را در افغانستان تخریب کردند که تصویر آن را در ادامه خواهید دید. کمی بعد، دولت چین اعلام کرد که قصد دارد تا بزرگترین مجسمه دنیا را به یاد مجسمه های بودای بامیان بسازد و در نهایت این مجسمه ساخته شد و در سال 2008 پایان یافت.
این مجسمه در ابتدا بدون پایه ساخته شد ، اما بعدها پایه ای به ارتفاع 45 متر در زیر آن قرار گرفته شد و در حال حاضر بلندی آن 208 متر میباشد.
این مجسمه در نزدیکی چشمه آب گرم معروف تیانروی (Tianrui) قرار گرفته است و در زبان چینی به مجسمه بودای چشمه مشهور شد، از آنجا که در زبان انگلیسی Spring از چینی ترجمه شد، به اشتباه در فارسی به صورت مجسمه بودای معبد بهار رایج گردید.

 

مجسمه بودای چشمه یا مجسمه بهار معبد بودا

مجسمه‌ی بودای بامیان قبل از تخریب طالبان

 

 

مجسمه بودای چشمه یا مجسمه بهار معبد بودا

 

مجسمه بودای چشمه یا مجسمه بهار معبد بودا

 

مجسمه بودای چشمه یا مجسمه بهار معبد بودا

 

مجسمه بودای چشمه یا مجسمه بهار معبد بودا

 

 

ارتفاع تقریبی مجسمه های مهم جهان:

۱. تندیس اتحاد ۲۴۰ متر (شامل ۵۸ متر پایه)
۲. تندیس بهار معبد بودا ۱۵۳ متر (شامل ۲۵ متر پایه و ۲۰ متر تخت)
۳. تندیس آزادی ۹۳ متر (شامل ۴۷ متر پایه)
۴. یادمان مام میهن فرامی‌خواند ۸۷ متر (شامل ۲ متر پایه)
۵. تندیس مسیح ۳۸ متر (شامل ۸ متر پایه)
۶. تندیس داوود ۷.۷ متر

 

بزرگترین مجسمه های جهان

 

موضوع: بزرگترین مجسمه های جهان – بزرگترین مجسمه دنیا هند

گردآورنده: مرجان نجفی

 

مطالب زیر را حتما بخوانید