درباره پارتین باستان

پارتین باستان (Partin Bastan) متولد April 15 در تهران، میباشد. او هنرمندی است که تخصص و علاقه اصلی اش سنگ تراشی و یا مجسمه سازی با سنگ میباشد.
او طیف وسیعی از سنگها را میشناسد و با آنها کار میکند و دائم در حال مطالعه و به روز کردن اطلاعات مجسمه سازی و سنگ تراشی است.
در مجسمه سازی با سنگ، پارتین باستان کار خود را با یک قالب سنگ آغاز می کند و در روند کاستن با قلم و چکش به شکل مورد نظرش می رسد.
حکاکی با سنگ به صورت مستقیم یا به اصطلاح Direct Stone Carving مهمترین و اصلی ترین تکنیک او برای خلق آثارش به صورت اکسپرسیونیسم و یا رئال است.

از نظر او هر سنگ داستانی دارد و کسی که مجسمه ای را خلق می کند و یا سنگی را میتراشد، باید با کار ارتباط عجیبی پیدا کند
وی سایه ها و فرم هایی را در قلب سنگ ایجاد میکند تا چهره و روح روشنی را به بینندگان منتقل کند.
شما میتوانید در یکی از اثرهای ایشان کبوتری که از دل سنگ مرمر یشم اصفهان بیرون آمده و با تمام سختی کار، کبوتری را خلق کرده که از 6 نژاد مختلف است که در آینده بررسی بیشتری از این اثر خواهیم کرد را ببینید.
ایشان مدرس مجسمه سازی نیز می باشد و شما در صفحه کارهای هنرجویان، اثر چند هنرجو را می توانید مشاهده کنید.
برای آموزش مجسمه سازی، ایشان معتقدند که هر هنرجو باید بر اساس علاقه شخصی و هدف خود، آناتومی دقیق انسان، و یا آناتومی دقیق حیوانات را بداند تا بتواند کار را خلق کند و در این راستا آموزش ایشان همراه با آناتومی صحیح است.
سبک اصلی پارتین باستان اکسپرسیونیسم است، اکسپرسیونیسم نوعی اغراق در شکل‌هاست، شیوه‌ای عاری از طبیعت‌گرایی که حالات عاطفی را هرچه روشن‌تر و صریح‌تر بیان می نماید. در این راستا شما می توانید کار انسان اولیه ایشان و یا مجموعه ارواح باستانی را ببینید. یا اثر شوک که مجسمه مردی را میبینید که انگار به سختی کار کرده و تنومند و قوی است، اما با تمام قدرت فیزیکی و سخت کاری، دچار شوکی شده، شاید این مرد، در معدن کار می کند، مثل تمام معدن کاران که به دلیل شرایط نامناسب فیزیکی محیط کار دچار حادثه ای می شوند یا شاید خبر غم انگیزی را شنیده است.
پارتین باستان سالها تجربه در هنرهای دیجیتال، عکاسی و نقاشی داشته است.
نقاشی هایی که شاید فقط تعداد معدودی آنها را دیده اند و شاید یک روزی به استعداد قرن تبدیل شود، طراحی های اکپرسیونیسمی که هر کدام بازگو کننده داستان عظیمیست که باید ساعتها به آنها نگاه کرد تا درک درستی از آنها پیدا کرد.

درباره پارتین باستان مجسمه ساز
پارتین باستان مجسمه ساز
پارتین باستان مجسمه ساز